«Зібратися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх» - ці слова американського підприємця Генрі Форда стали епіграфом чергового семінару-практикуму заступників директорів з навчально-виховної роботи, який відбувся 04 березня 2016 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Новокраснівка за темою «Профілізація сільської школи в освітньому окрузі в умовах сучасної ринкової економіки».
Профільне навчання – вид диференціації й індивідуалізації навчання, що дає змогу за рахунок змін у структурі, змісті й організації освітнього процесу повніше враховувати інтереси, нахили і здібності учнів, їх можливості, створювати умови для навчання старшокласників відповідно до їхніх освітніх і професійних інтересів і намірів щодо соціального і професійного самовизначення.
Основні завдання профільного навчання
- створення умов для розвитку інтересів, нахилів, здібностей і потреб учнів
- забезпечення наступності між загальною середньою та професійною освітою
- сприяння професійній орієнтації і самовизначенню старшокласників
- сприяння у розвитку творчої самостійності
- продовження всебічного розвитку учня як цілісної особистості, його здібностей і обдарувань, його духовності й культури, формування громадянина України, здатного до свідомого суспільного вибору.
Відкрила семінар директор Методичного центру Антикало С.М. , яка ознайомила присутніх з планом роботи семінару-практикуму та актуальністю вибраної теми.
Психолог школи Юринець І.А. провела психологічну хвилинку «Вдалого дня».
Учасники семінару поринули в українську коловерть , побували на 4 станціях: знайомства, музично-загадковій, творчій майстерні, сюрпризній. Відвідали свято весни «Осяяна любов'ю і добром».
Практична частина семінару включала відкриті уроки вчителів, а саме:

Наступним етапом семінару стало проведення круглого столу. За круглим столом учасники семінару обмінялися досвідом з проблеми, обговорили відвідані уроки. Проводячи методичний аналіз уроків, учасники семінару дали високу оцінку уроків особливо захисту проекту та творчим підходам вчителів.
Заступник директора з НВР роботи Тешнер О.П. презентувала заступникам з НВР презентацію з досвіду роботи вчителів «Результативність екологічного профілю. Профілізація сільської школи в освітньому окрузі в умовах сучасної ринкової економіки». Цікавим був виступ випускника школи , еколога Савченко К.В. з теми «Екологічні проблеми сьогодення».
Після відвіданих заходів учасники семінару разом з начальником відділу освіти Третяк А.П. та директором школи Журило В.М. проаналізували результативність екологічного профілю в школі , розглянули нове Положення про освітній округ.
За підсумками проведення семінару вироблені методичні рекомендації.
Від проведення семінару-практикуму всі отримали приємні враження, зокрема від гостинності, єдності та згуртованості педагогічного колективу школи.
|